לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דנה

תביעה על נזק נפשי, פיזי ובריאותי

בעלי בגד בי ועשה את זה בצורה הכי נתעבת שיש. כל הסביבה שלי ידעה ורק אני לא אני הייתי האחרונה לדעת. מסתבר שהיו צוחקים על זה מאחורי גבי והוא היה מדבר עליי וצוחק עליי. אחרי שגיליתי על הבגידה ומה שנעשה לקחתי את זה מאוד קשה וזה השפיע מאוד על המצב הנפשי שלי ועל המצב הבריאותי שלי. האם אני יכולה לתבוע אותו על הנזק הפיזי והנפשי שהוא גרם לי?

נורית פיש

דנה יקרה הסוגיה שאת מעלה נבחנה בפסיקה ולכאורה אין לך עילה לתבוע פיצויים . בפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט המחוזי נקבע כי בגידה בחיי הנישואין אינה עילה לתשלום פיצויים . הגישה לדעתי נובעת מכך שאם יאפשרו זאת , יפתחו פתח רחב מידי להצפה של תביעות. מעניין ועצוב יותר אך נותן פתח להצדקת נסיון להגשת תביעה מטעמך, היא ההתנהלות המשפילה והבזויה שאת מתארת מצד בעלך. דבר אחד הוא לבגוד ודבר אחר הוא לבגוד להשפיל וללעוג לך מאחורי גבך קבל עם ועדה. לסיכום, המסקנה שלי וההמלצה שלי היא כי הפסיקה כיום אינה מאפשרת להגיש תביעה בעילה של בגידה. אך אם אנשים שהיו עדים לאמירות שלו וללעגו יחתמו על תצהירים כי היו עדים לכך שבעלך לעג לך , צחק עלייך בפרהסיה או בפני אנשים אלה, אזי אולי יהיה לך סיכוי להצליח בתביעה בגין הנזקים שנגרמו לך ,לא כל כך בגין הבגידה אלא בגין השפלה והעלבון. למרות שהשפלה ועלבון יש בכל מקרה של בגידה ,ולא סתם נוצרה האימרה שהפכה לקלישאה של ממש ש"האישה יודעת אחרונה". תקוותי היא כי תביני כי ההשפלה אינה שלך אלא שלו ואם הוא נהג בך כך אזי צריך לומר "ברוך שפטרנו".

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בגידות