תביעה על נזק נפשי, פיזי ובריאותי - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 11:03, 24 בפברואר 2014

  בעלי בגד בי ועשה את זה בצורה הכי נתעבת שיש. כל הסביבה שלי ידעה ורק אני לא אני הייתי האחרונה לדעת. מסתבר שהיו צוחקים על זה מאחורי גבי והוא היה מדבר עליי וצוחק עליי. אחרי שגיליתי על הבגידה ומה שנעשה לקחתי את זה מאוד קשה וזה השפיע מאוד על המצב הנפשי שלי ועל המצב הבריאותי שלי. האם אני יכולה לתבוע אותו על הנזק הפיזי והנפשי שהוא גרם לי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  12:22, 24 בפברואר 2014

  דנה יקרה
  הסוגיה שאת מעלה נבחנה בפסיקה ולכאורה אין לך עילה לתבוע פיצויים . בפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט המחוזי נקבע כי בגידה בחיי הנישואין אינה עילה לתשלום פיצויים . הגישה לדעתי נובעת מכך שאם יאפשרו זאת , יפתחו פתח רחב מידי להצפה של תביעות.
  מעניין ועצוב יותר אך נותן פתח להצדקת נסיון להגשת תביעה מטעמך, היא ההתנהלות המשפילה והבזויה שאת מתארת מצד בעלך.
  דבר אחד הוא לבגוד ודבר אחר הוא לבגוד להשפיל וללעוג לך מאחורי גבך קבל עם ועדה. לסיכום, המסקנה שלי וההמלצה שלי היא כי הפסיקה כיום אינה מאפשרת להגיש תביעה בעילה של בגידה. אך אם אנשים שהיו עדים לאמירות שלו וללעגו יחתמו על תצהירים כי היו עדים לכך שבעלך לעג לך , צחק עלייך בפרהסיה או בפני אנשים אלה, אזי אולי יהיה לך סיכוי להצליח בתביעה בגין הנזקים שנגרמו לך ,לא כל כך בגין הבגידה אלא בגין השפלה והעלבון. למרות שהשפלה ועלבון יש בכל מקרה של בגידה ,ולא סתם נוצרה האימרה שהפכה לקלישאה של ממש ש"האישה יודעת אחרונה". תקוותי היא כי תביני כי ההשפלה אינה שלך אלא שלו ואם הוא נהג בך כך אזי צריך לומר "ברוך שפטרנו".

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).