מזונות אישה - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • ניצה

  נשלח ע"יניצה 09:43, 2 באפריל 2014

  שלום בעלי ביקש להתגרש הוא קבע שאני בגדתי בו וכל הניסיונות שלי לשכנע אותו שזה שטויות ולא נכון לא עזרו לי במשך שנה ניסיתי הכל כדי להחזיק את הנישואים שלנו חזקים ובריאים אבל הוא שתל לעצמו בראש שבגדתי ושום דבר לא משכנע אותו להאמין לי.קראתי שאם מאמינים לבעל שהאישה בגדה האישה מאבדת את המזונות שלה. האם זה נכון? לא בגדתי ולא מגיע לי לאבד את המזונות שלי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  10:39, 2 באפריל 2014

  ניצה יקרה
  על פי ההלכה היהודית, אישה זכאית למזונותיה ככל ואין לה מקורות הכנסה משלה. העלאת טענה נגדך על ידי בעלך כאילו בגדת אין די בה כדי לשלול את מזונותייך אלא עליו להוכיח את טענתו זו בראיות מוצקות .
  בכל הליך משפטי שיהיה , יהיה עליו להוכיח את טענתו זו וכל עוד לא יוכיח את טענתו בראיות מוצקות , את זכאית למזונות , אם כאמור אין לך מקורות הכנסה משלך.

  תגובה
 • 19:41, 1 בינואר 2015

  רצוי להבהיר: אם וכאשר אישה זכאית למזונות, זה רלוונטי רק לתקופת הנישואין. אחרי הגירושין אין מזונות אישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).