קנית בית יד שניה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מלכה

  נשלח ע"ימלכה 10:55, 11 בפברואר 2015

  קנתי בית יד שניה (התהליך בוצע עם עו"ד) זהו בנין קומות שהשטח שיך לX והקבלן בונה Y לעצם הענין הקבלן בנה 8 קומות ובעל הקרקע קיבל כנג מ ס דירות כיום טוען בעל הקרקע שהקבלן חילק דירות מסוימות והוא דורש תשלום ולכן הדירה שאני קנתי (במנהל רשום 8 הערת אזהרה יצא על מס 8 אבל עו"ד של בעל הקרקע טוען שהדירה 11 (ואת המסמך לקבלת משכנתא רשם 11 בגלל רישום מס' הדירה לא נכונה תהליך קבלת משכנתא נעצרה ולא אושר אנו נתנו כספים בחתימת החוזה ללקוח .שאלתי היא : איך ניתן ואל מי עלי לפנות לקבל את הטופס הנכון (מס' 8) רשויותמקומית מינהל מקרקעין מי יכול להוכיח שאין תוספת דירות בבנין ומאיפה מקבלים את השרטוטים שהעיריה אישרה האם אני מאבדת את כספי בזה שנתתי סכום נכבד האם לתבוע את עו"ד בגין רשלנות ונזקים (אני יודעת שעו"ד מבוטח) ברצוני לסיים את נושא הרכישה בצורה טובה ובלי תביעות מה עושים

  השב
 • 12:32, 11 בפברואר 2015

  מלכה שלום

  את כל הבדיקות עושים טרום הקניה. כמובן תפני לעו"ד שלך לקבלת התשובות ותיקון.

  הכל ניתן לתיקון לרבות רישום המשכנתה צריך להיזהר שזה לא יחשב עסקה נוספת.

  אני אוכל לענות לך אם כל הפרטים של ההסכם קניה והמסמכים הנוספים לפניי. ברור לך שכרגע התשובה כללית מיכוון שאין מסמכים לפני.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977
  050-7249020

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.