סיכונים באי העברת דירה על שמי בטאבו - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 16:54, 22 במרץ 2015

  שלום רב אני ובן זוגי מתגרשים וקיים על שמנו דירה בהסכם גרושין שמאומת על ידי עורך דין רשום שהבעל הסכים תמורת סכום מסויים למכור את חלקו. כעת הדירה שיכת לי. מהם הסיכונים במידה ואני לא מעבירה את הדירה על שמי בטאבו? והאים אפשר להוסיף סעיף בהסכם למנוע עוגמת נפש עתידית? תודה

  השב
 • 13:54, 29 במרץ 2015

  יעל לאה הבנתי את שאלתך.

  ההסכם לא נעשה ע"י עו"ד אלא רק אומת אז כמובן שאני לא יודע מה כתוב בהסכם.

  אם לא תעבירי את הדירה על שמך בטאבו נכון להיום הדירה עדיין תהיה רשומה על שימכם. כמובן שכדאי להשלים את האמוןר בהסכם.

  להוסיף בהסכם אפשר בהסכמה מה שרוצים לא ברור העוגמת ננפש.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.