עסקת פיצול והחזר כספי - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 01:26, 13 באפריל 2015

  שלום. את העסקה עשיתי שכבר יצאה הרפורמה ב2011 ושילמתי 340000 שח .במנהל נאמר שמגיע בעלות פרטית ללא תשלום.אך החזר לא אקבל. השטח היה 1200מ"ר ופיצלתי 340מ"ר .נאמר לי שאת החישוב הם חוזרים אחורה לפני העסקה ורואים כמה היה עולה לי לפני. נשמע לי לא הגיוני?? חושבת לתבוע ?

  השב
 • 14:39, 13 באפריל 2015

  סיון

  את התשלום בגין הפיצול שעשית בחלקה שלך מחשב להם שמאי.

  החישוב הוא לא לפי המחשבה. אלא אם תביאי שמאי שלך שיטען שהתשלום צריך להיות מופח ת אז יש לך עילה.

  אין קשר לבעלות.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.