תשלום דמי היוון -זקן בן 78 שנים - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • הקשיש

  נשלח ע"יהקשיש 18:26, 22 ביוני 2015

  שלום, בן 78 שנים. רציתי להעביר את הדירה שלי בטאבו, המינהל רוצה 11,000 ש"ח דמי היוון וכו'. אני לפני ניתוח לב פתוח ואין לי מאיפה לשלם את סכום העתק הזה, למרות הפריסה המוצעת. חי על קיצבת זקנה. הבנתי שבקרוב יתחילו בהליכי גביה כנגד חייבים . א. האם מצבי הבריאותי מקנה לי פטור או הנחה משמעותית ? ב. למי לפנות כדי שיקבל החלטה בענייני? כל פרט והכוונה יעזורו לי

  השב
 • 08:04, 26 ביוני 2015

  שלום רב

  לא הבנתי ממכתבך למה הנכס לא מהוון. כדאי כמובן לבדוק זאת לעומק.

  ישנם גופים כסיוע המשפטי בלשכת עורכי הדין ושם תוכל לקבל יעוץ וליווי.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.