גביית חוב מנהל מקרעי ישראל מלפני 10 שנים שלא נשלחו הודעות - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • ברוך

  נשלח ע"יברוך 11:20, 7 ביוני 2016

  קניתי דירה ב 2003 באמצעות כונס נכסים עורכי דין ובאישור משפטי כדת וכדין הדירה היתה בניהול עמידר משום מה אף אחד לא עדכן את מנהל מקרקעי ישראל על העברת דירה ומשום כך נשארה במנהל על שם הבעלים הקודמים וצבר על שמם חוב מ2003 ועד היום , בזמן שהדירה כבר מזמן לא על שמם החוב צבר ריבית והוצאות של הוצאה לפועל בסך של כ 5000 ש"ח לאנשים שהדירה כלל לא שייכת להם ואני כמובן לא ידעתי על כך דבר, ולא קיבלנו על כל כל מכתבים והודעות כדי להעביר את הדירה על שמי עו"ד של המנהל רוצים שנשלם אם החובות הנ"ל אני אמרתי שמוכן לשלם אך ללא ריבית והוצאות משפטיות שנבעו משגיאה של חוסר העברת בעלות שלא קשורה אלי מה עוד שעובד מנהל לשעבר מסר לי שחוב יותר 7 שנים אחרונה אסור להם לגבות ממני שלמתי מקדמה של 2000 ש"ח של רוב סכום קרן החוב , והגשתי בקשה לוועדה דרך העו"ד של המנהל כאמור אך כבר שנתיים לדבריהם עדיין הוועדה לא דנה בעניני העו"ד טוענים שאינם יכולים לשלוט בסחבת של וועדות המנהל ואין להם מה לעשות בעניין מה אני יכול לעשות??

  השב
 • 23:48, 21 ביוני 2016

  נגשנו למכרז במנהל מקרקעי ישראל (צמודי קרקע ) וכשבררנו אמרו לנו שלרוב תוך שבועיים שלושה יש תוצאות מאז שנסגרה ההרשמה למכרז עברו כבר שלושה וחצי חודשים!! ותשובות אין כל הניסיונות שלנו לקבל תשובות לגבי העיכוב הארוך נתקלות בקיר , אין עם מי לדבר והתשובות הן תמיד שלא ידוע מה סיבת העיכוב ולא ידוע מתי יהיו תשובות בינתיים ה כל המכרזים שהתפרסמו אחרינו כבר יש תוצאות ואנחנו ממש תקועים מה ניתן לעשות במצב כזה? השיק הבנקאי שלנו תקוע במינהל ואנחנו במילכוד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.