במינהל רשום שזכויותי במגרש הם רבע ובטאבו רשום 15% - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מרדכי

  נשלח ע"ימרדכי 19:23, 21 באוקטובר 2013

  במינהל רשום שזכויותי במיגרש הם רבע ובטאבו רשום 15 % בבית המשותף כיצד מתקנים או כך צריך להיות

  השב
 • 07:20, 22 באוקטובר 2013


  מרדכי בוקר טוב

  צריך לראות את הנסח מרשם המקרקעין. בצורה כללית השטחים נגזרים מהכתוב ברשות מקרקעי ישראל. אולם יכול והיו שינויים במשך השנים והוצמדו שטחים לדירות מסוימות.

  מה שקובע כיום זה מה שנכתב ברשם המקרקעין ואם יש לך השגה על כך אפשר לתקן זאת אבל עליך ההוכחה לכך.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.