ביטול עסקת רכישת מגרש במנהל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • הדס

  נשלח ע"יהדס 11:43, 4 במרץ 2014

  שלום רב, רכשנו מגרש וביום בחירת המגרשים לא הייתה מפה מצבית ונתוני מדידה עדכניים ברשות הרוכשים (נמסרה שבועיים ימים לאחר הרכישה). רק לאחר קבלת המפה המצבית גילינו שבמגרש שלנו הוגדרו שלושה קווי בניין עם גבול של חמישה מטר כל אחד( המגרש הוא פינתי ועל כן אמורים להיות לנו רק 2 קווי בניין עם גבול של 5 מטר . תחילה חשבנו שמדובר בטעות שתבוא על פתרונה במסגרת פניה ודיון הבהרה. אבל לא כך הדבר. מהנדסת המועצה אכן מסכימה שיש מקום לשקול שינוי קווי בניין שנקבעו במגרש וככל הנראה אם נפנה עם תוכנית מפורטת לשינוי קווי בניין הם יאושרו בוועדה מקומית. אנו מבינים כי ההליך לוקח זמן וכסף (על אף הטעות אף אחד לא לוקח אחריות ) מי אמור לשאת בעלות השינוי? אם נבחר ללכת באפיק הזה האם ניתן לעשות ביטול עסקה במנהל? ומה המשמעות של ביטול העסקה? תודה מראש

  השב
 • 12:34, 4 במרץ 2014


  הדס שלום רב

  חסרים פרטים רבים ואי אפשר לענות על שאלתך ללא שהח"מ רואה את המסמכים והמצגות.

  בכללי, עם רכישת נכס מקרקעין יש צורך בהגדרה מדוייקת בהסכם המכר/החכירה.

  אשר על כן אני מפנה אותך להסכם הקניה שלכם ולמי שייצגכם בקניה.

  במידה ולא היתם מיוצגים אני מציע לך לפנות לבעל מקצוע שמבין במקרקעין ולא להסתמך רק על ההצעה מהוועדה מקומית.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.