זכויות בניה הורחבו מ-160 מ"ר ל-240 מ"ר - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 11:24, 14 באפריל 2014

  בסוף שנות ה90 רכשתי מגרש בקרקע עירונית בבעלות רשות הפיתוח . על המגרש בניתי יחידת דיור בגודל העולה על 160 מר, ועל הלתא הזאת שילמתי אגרות למינהל. לאחרונה נודע לי כי הזכויות הורחבו ל240 מר במקום 160. האם פירושו של דבר שנולדו לי זכויות נוספות? האם ניתן לקבל החזר בגין התשלומים ששילמתי ? האם ניתן לשפוך אור על ההגדלה הזאת ? על מי היא חלה וכיצד ניתן לממש אותה?חג שמח- תודה מראש.

  השב
 • 09:25, 17 באפריל 2014

  רון בוקר טוב

  מפעם לפעם העיריות יוזמות תוכניות נוספות ומוסיפות זכויות בניה במגרשים לא הבנתי על מה אתה צריך החזר לקבל. כך בחשבון שיש על ההשבחה היטל שהעירייה גובהה בגובה מחצית ההשבחה.

  תוכל לבנות ע"פ התוכנית החדשה בד|"כ אם אין הגבלות כול שהן.

  תוכל לברר את האפשרויות בוועדה לתכנון המקומית לתכנון ובניה בעירייה.


  ע"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.