חובת מס רכוש במכירת חנות ( בחכירה) - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 08:17, 26 באוקטובר 2014

  האם חנות שבבעלות הורי ( חוכרים) תהייה מחויבת במס רכוש? ( הורי רכשו את החנות בשנת 80) למה ביקשו מהם להביא 5 שטרי העברת זכות שכירו מקוריים, מאושרים על ידי רשות מקרקעי ישראל, האם זה אומר שהם צריכים לפנות למשרדי מנהל מקרקעי ישראל שיחתמו להם על שטרי העברת שכירות? מהיכן משיגים שיטרי שכירות מקוריים ומה הכוונה תודה

  השב
 • 09:05, 26 באוקטובר 2014


  לימור שלום רב

  מכירת נכס מקרקעין לרבות חנות דורשת מיומנות שעל פי שאלותייך המסודרות ניראה שאת לא שולטת ברזי המכירה. אני מציע לך לקחת עו"ד שיעזור להורייך למכור.

  יש מספר מיסים שיכול להיות שבמכירה תחויביו ויפה שעה קודם לבדוק זאת. מילוי הטפסים הוא רק הפרוצדוה ובעל המקצוע יכין וילווה אותך בכל ההליך. לפחות במשרדי הלקוח לא מגיע לשום משרד ממשלתי והכל נעשה ע"י המשרד.

  דבר נוסף שתידרשי זה הסכם מכר בין הורייך לקונה דר חשוב מאוד שלכם כמוכרים שיהיה בשליטתכם.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  050-7249020

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.