חוסר גילוי נאות - פורום אנטנות סלולריות

שאלה חדשה
 • עוזי

  נשלח ע"יעוזי 17:13, 14 במרץ 2014

  קנינו דירת פנטהאוז לפני מספר חודשים. לאחר קבלת המפתחות גילינו כי בדירה הסמוכה לנו יש מתקני גישה סלולריים. הבאנו בודק מוסמך שלא מצא ממצאים חריגים בנושא קרינה וכדומה. בפנייה למוכרים מסתבר כי כמובן ידעו על העניין אך לא מצאו לדווח על כך. כמובן גם עורך הדין שלהם והמתווך שדרכו הגענו ידעו על העניין. למיטב הבנתנו נתון זה הוא מהותי במכירת דירה והיה חייב להיות מדווח על ידי אחד מיודעי הדבר. כמובן שנתון זה עשוי להקשות עלינו במכירת הדירה ביום מן הימים ואולי להוריד את ערך הדירה וכמובן שלא נדע על השלכות בריאותיות עתידיות. מספר שאלות: 1. האם יש עילה לתביעת פיצויים ממוכרים בגין אי גילוי נאות? 2. האם יש עילה לתביעת פיצויים מהמתווך? 3. מה חלקו של עורך הדין של המוכרים בעניין? אשמח לעצתכם

  השב
 • 19:28, 15 במרץ 2014

  שלום עוזי
  מידדת קרינה על ידי מודד מוסמך שאינו מכיר בנזקים הביולוגים של קרינת הרדיו-סלולר תניב תוצעות אפסיות וטובה רק כדי להרגיע אותך.
  ממליץ לך ללמוד את הנושא ולמדוד קרינה לבד או על ידי מודד המכיר בהשפעות הביולוגיות של הקרינה ושיש לו ציוד רגיש ומהיר. בהמשך יהיה ניתן למגן את הדירה (לאחר הוצאת מקורות קרינת רדיו-אלחוטי בתוך הדירה שלכם. בכל מקרה כדאי וצריך לפעול במישור המשפטי בו יש להתמקד בנושא הגילוי הנאות שלא היה.

  בברכה
  עמיר

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  12:06, 18 במרץ 2014

  שלום עוזי
  ככלל, מידע מעין זה צריך להיות גלוי כלפי רוכש.
  בהתאם לכתוב נראה כי היה צריך להאמר לכם, מטעם מי המעורבים בעסקה, בהתאם לנסיבות המקרה, על המצאותן של האנטנות הסלולריות.
  המלצתי הינה כי תפנה לייעוץ משפטי לבחינת זכויותיך.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה


אנטנות סלולריות רבות מוצבות מעל ראשיהם של דיירי בניינים ובקרבת אזורי מגורים.

רבים המקרים בהם דיירי בניין או דיירים בביתם סמוכים מגלים במקרה כי קיימות אנטנות סלולריות מעל ראשם ובקרבתם. אנטנות סלולריות פוגעות משמעותית בשגרת חיי תושבים הגרים בסמיכות אליהן ומורידה את ערך נכסם.

לדיירים הגרים בסמיכות להימצאותן של אנטנות סלולריות זכויות רבות המאפשרות את הסרתן של האנטנות או לחלופין מתן פיצוי כספי בגינן.