השאלה בקשר למתקן גישה שהתגלה על - פורום אנטנות סלולריות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 19:08, 3 במרץ 2013

  אחת מדירות הגג בבניין קצת עשינו שיעורי בית ונראה שלא צריך אף אישור להתקנת מתקן גישה על גג של דירת גג לא מהעיריה לא מדיירים שמתגוררים בבנין המשרד לאיכות הסביבה או מי שנותן רישיון נתן להם רישיון עד 2017 אבל הכול בסתר הכול מוחבא _האנטנה מוסתרת) הגיעו כמו גנבים בלילה להתקין בטענה שבאו לשדרג את התשתית השאלה שאנו רוצים לשאול מה אפשר לעשות בבניין יש ילדים מבוגרים שעלולים לחלות מה גם שערך הדירות ירד ..מה עושים נגדה חברה שהתקינה וכנגד הדייר שהאנטנה על גג ביתו?.. שאלה הבניין אמור להיות בניין מגורים ותו לא האם האנטנה נחשבת לעסק וזו טענה כדי להוריד אותה מגג הבית וקראתי את סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה האם הטוב ביותר שכול דייר ודייר יגיש תביעה נגד החמדן שרוצה לסרטן את כול הבניין ? סתם הערה לא מבין איך משרד לאיכות סביבה נותן יד לדבר כזה ואיך בכלל נותנים להציב מתקני גישה בבניני מגורים ? אשמח לתשובה בגדול מה אפשר לעשות כדי להוציא את האנטנה במהירות האפשרית מהבניין ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  09:39, 6 במרץ 2013

  שלום דוד
  בהחלט מקומם.
  איני מכיר את נסיבות המקרה אולם ככלל, המשרד להגנת הסביבה נותן אישורים, אולם הקמת אנטנה או מתקן גישה מצריכה, לעיתים, אישורים נוספים. יצויין כי ניתן לבחון את הדרישות המנויות בתמ"א 36.
  המלצתי הינה כי תפנו לייעוץ משפטי בכדי שניתן יהיה לבחון את טענותיכם בפרוטרוט.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה


אנטנות סלולריות רבות מוצבות מעל ראשיהם של דיירי בניינים ובקרבת אזורי מגורים.

רבים המקרים בהם דיירי בניין או דיירים בביתם סמוכים מגלים במקרה כי קיימות אנטנות סלולריות מעל ראשם ובקרבתם. אנטנות סלולריות פוגעות משמעותית בשגרת חיי תושבים הגרים בסמיכות אליהן ומורידה את ערך נכסם.

לדיירים הגרים בסמיכות להימצאותן של אנטנות סלולריות זכויות רבות המאפשרות את הסרתן של האנטנות או לחלופין מתן פיצוי כספי בגינן.