ביטול חוזה שכירות בגלל אנטנות סלולריות - פורום אנטנות סלולריות

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 16:23, 8 ביולי 2015

  עו"ד נבו שלום. חודש שעבר אני ובן זוגי חתמנו על חוזה שכירות בדירת מגורים. השבוע קיבלנו את המפתח לדירה והתחלנו במקצועות והעברות. בזמן העברת ציוד הבחנו ב2 אנטנות גדולות במיוחד מעל גג הבניין בו אנו אמורים להתגורר. בדקנו באתר המרד להגנת הסביבה ומסתבר שמדובר באנטנות סלולריות של חברת פלאפון ופרטנר. באותו אתר גם היה כתוב שישנו היתר לאמינות אלו למרות שמידת הקרינה גבוהה בהרבה מהמומלץ. בעת חתימת החוזה בעל הבית מעולם לא הזכיר את קיומן של האנטנות הללו. כמובן שאין ברצוני וברצון בן זוגי להישאר בדירה זו, ברצנונו לדעת האם מבחינה חוקית מותר לנו לבטל את החוזה מסיבה זאת והאם אין חוק המחייב את בעל הבית ליידע את הדיירים על קיומן של אנטנות אלו? אשמח למענה בעניין זה. בתודה קרן.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  17:05, 14 ביולי 2015

  שלום קרן
  לאור הכתוב יתכן כי על פניו יש לכם זכות לבקש את ביטול ההסכם לאור כך שלא עודכנתם במעמד החתימה על האנטנות הסלולריות המצויות סמוך לדירתכם.

  ביכולתכם לשלוח לבעל הדירה מכתב טענות באשר לכך.
  במידה ומכתבכם לא יענה לשביעות רצונכם ניתן לשקול פנייה אל בית המשפט.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה


אנטנות סלולריות רבות מוצבות מעל ראשיהם של דיירי בניינים ובקרבת אזורי מגורים.

רבים המקרים בהם דיירי בניין או דיירים בביתם סמוכים מגלים במקרה כי קיימות אנטנות סלולריות מעל ראשם ובקרבתם. אנטנות סלולריות פוגעות משמעותית בשגרת חיי תושבים הגרים בסמיכות אליהן ומורידה את ערך נכסם.

לדיירים הגרים בסמיכות להימצאותן של אנטנות סלולריות זכויות רבות המאפשרות את הסרתן של האנטנות או לחלופין מתן פיצוי כספי בגינן.