חלוקת דירה בגירושים - פורום זכויות הגבר

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 17:12, 24 באוקטובר 2014

  שלום. אני נמצא בתחילת תהליך של גירושין. אשתי ואני התחלנו לדבר על האופן שבו נחלק את הרכוש בינינו. לאחר שהתחתנו, אמא שלה נתנה לה סכום של 100,000 ש"ח ששמרה לה מירושתו של אביה שנפטר, לצורך קניית הדירה. כעת היא מבקשת שלאחר שנמכור את הדירה ונתחלק חצי חצי בסכום שנקבל (כפול ממה שעלתה לנו הדירה), אחזיר לה את הסכום. האם יש לה זכות כזו? תודה על תשובתכם המהירה.

  השב
 • מנהל הפורום:עורכת דין רונית אלאג'ם-זיסמן

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  11:41, 26 באוקטובר 2014

  שלום טל, ירושה שקיבל מי מבני הזוג, אינה נכנסת לגדר "רכוש משותף" בר איזון על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג 1973. עם זאת, נדרשת הפרדה של נכסי הירושה מכלל הרכוש המשותף. בנסיבות שאתה מתאר, מדובר במשאב שמקורו בעיזבון אבי רעייתך, שאוחד עם משאבים נוספים ואחרים לשם רכישת דירת מגורים. על רקע זה,ייתכן שניתן לטעון כנגד קיומה של הפרדה בין כספי הירושה לדירת המגורים. טיעון שיקבל חיזוק, ככל שהזכויות בדירת המגורים רשומות על שם רעייתך ועל שמך, בחלקים שווים. עם זאת, חשוב לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מלא, על מנת לבחון את כלל הנסיבות, כוונת הצדדים במועד שנרכשה דירת המגורים, קיומו או העדרו של הסכם בדבר אופן איזון הזכויות בדירת המגורים, במקרה של פרידה וכיו"ב.בהצלחה.

  תגובה

הפורום שואף לתת מענה ולפתח שיח בין גברים בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני משפחה וזוגיות, זכויות הוריות, הורות משותפת, זוגיות שנייה, זוגות חד מיניים, הסכמי ממון והסכמי זוגיות, אלימות במשפחה כלפי גברים, הטרדות ופגיעות מיניות ועוד