עבודה עם נגמלים - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • יוג'י

  נשלח ע"ייוג'י 08:29, 10 ביוני 2013

  אני מעוניין לעבוד עם נגמלים אני רוצה ללוות נגמלים ולתמוך אבל אין לי ניסיון או ידע בתחום. מה צריך ללמוד או לעשות כדי לעבוד בזה?

  השב
 • 10:12, 10 ביוני 2013

  יוג'י שלום, עבודה עם נגמלים/מכורים נקיים הינה עבודה הדורשת הכשרה מקצועית, גם אם אתה מגיע עם ניסיון אישי בתחום, מהכרות אישית או הכרות עם אחד ממכריך הקרובים.
  במידה ואתה עובד סוציאלי, ההכשרה נעשית במסגרת בית הספר לעבודה סוציאלית ושלוחותיו, ובמידה ואתה מעוניין לעבוד בהדרכה, ישנם קורסים של הרשות למלחמה בסמים, המתקיימים בבית ברל. אפשר להיכנס לאתר הרשות למלחמה בסמים ולהירשם דרכם, בהצלחה. העבודה קשה, מאתגרת ונותנת תחושה טובה ומספקת. בברכה עמיר פירני

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.