אח שלי מכור - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • אחות אוהבת

  נשלח ע"יאחות אוהבת 22:25, 9 ביולי 2013

  יש לי אח מדהים בן 30 שמכור לאלכוהול וסמים כבר 15 שנה. המשפחה שלי בהכחשה כמעט כמוהו אם לא יותר.. אני רוצה "להציק" לו עד שיסכים להתמודד עם הבעיות שלו ולהגמל ואין לי מושג איך לעשות את זה. אשמח לעזרה לאן לפנות, עם מי לדבר ומה נכון לעשות. תודה רבה.

  השב
 • 22:39, 9 ביולי 2013

  לאחות האוהבת ערב טוב.
  שאלתך חשובה דואגת, ומצביעה מיידית על שתי סוגיות חשובות אליהן אתייחס להלן:
  א. אני מבין שאת מאוד קשורה ואוהבת את אחיך, וזה נפלא ומקסים, אבל אהבה היא גם לדעת לשים גבולות ולדעת לדרוש. אני מייעץ לך לדרוש מאחיך לגשת לייעוץ, ולו חד פעמי בכדי לברר מדוע הוא נמצא בהתמכרות כה מורכבת 15 שנים, הן לסמים והן לאלכוהול.
  שנית, חסרים לי המון פרטים בנוגע לאחיך, האם הוא עובד? דואג לפרנסתו ?, מתפקד בדרישות היום יום? ,נסמך על ידי המשפחה או רשויות הרווחה, האם ניסה פעם להגיע לייעוץ וטיפול? ומה עלה בכך?
  אני חש שאחיך "סובל" סבל רב, וככל שתקדימו לפנות אתו לקבלת ייעוץ ייטב. האפשרויות העומדות לפניכם הן: א. לפנות לשרותי הרווחה באזור מגוריכם ולבקש שם את העזרה המקצועית הנדרשת. ב. לפנות לאיש מקצוע המומחה בתחום ההתמכרויות וטיפול, ולהתייעץ עימו.
  כל אלו בהקדם...בברכה עמיר פירני

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.