לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אחות אוהבת

אח שלי מכור

יש לי אח מדהים בן 30 שמכור לאלכוהול וסמים כבר 15 שנה. המשפחה שלי בהכחשה כמעט כמוהו אם לא יותר.. אני רוצה "להציק" לו עד שיסכים להתמודד עם הבעיות שלו ולהגמל ואין לי מושג איך לעשות את זה. אשמח לעזרה לאן לפנות, עם מי לדבר ומה נכון לעשות. תודה רבה.

עמיר פירני

לאחות האוהבת ערב טוב. שאלתך חשובה דואגת, ומצביעה מיידית על שתי סוגיות חשובות אליהן אתייחס להלן: א. אני מבין שאת מאוד קשורה ואוהבת את אחיך, וזה נפלא ומקסים, אבל אהבה היא גם לדעת לשים גבולות ולדעת לדרוש. אני מייעץ לך לדרוש מאחיך לגשת לייעוץ, ולו חד פעמי בכדי לברר מדוע הוא נמצא בהתמכרות כה מורכבת 15 שנים, הן לסמים והן לאלכוהול. שנית, חסרים לי המון פרטים בנוגע לאחיך, האם הוא עובד? דואג לפרנסתו ?, מתפקד בדרישות היום יום? ,נסמך על ידי המשפחה או רשויות הרווחה, האם ניסה פעם להגיע לייעוץ וטיפול? ומה עלה בכך? אני חש שאחיך "סובל" סבל רב, וככל שתקדימו לפנות אתו לקבלת ייעוץ ייטב. האפשרויות העומדות לפניכם הן: א. לפנות לשרותי הרווחה באזור מגוריכם ולבקש שם את העזרה המקצועית הנדרשת. ב. לפנות לאיש מקצוע המומחה בתחום ההתמכרויות וטיפול, ולהתייעץ עימו. כל אלו בהקדם...בברכה עמיר פירני

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול