גמילה בבית - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 12:08, 24 ביולי 2013

  שלום אני מכיר אדם שהוא מכור לכדורים. הוא קיבל כדורי הרגעה לפני יותר משנה עם מרשםפסיכיאטר ועכשיו הוא בולע אותם בכמויות גדולות ואני לא חושב שהוא עדיין מקבל מרשם מהפסיכיאטר... הוא לא רוצה ללכת למכון גמילה (אם יש כזה בארץ) שמתאים למכורים כמוהו ואומר שהוא מעדיף להיגמל לבד בבית שלו. מה לעשות עם אדם כזה לאף אחד מהמשפחה אין רקע בגמילה או התמכוריות ואנחנו לא יודעים איך לעזור לו להיגמל. ממה להתחיל? צריך לסגור אותו בבית ולא לתת לו לצאת עד שה"קריז" יעבור? יש אנשי מקצוע שגומלים מכורים בבית של המכור?

  השב
 • 15:21, 24 ביולי 2013

  עדי שלום, שאלתך חשובה ביותר, היות ועשרות אלפים של אנשים משתמשים ואף פיתח התמכרות לסוגים כאלו ואחרים של כדורי הרגעה. הבעיתיות בהשגת כדורים אלו הינה הסבילות שמפתחים אליהם- מה שאומר שכל פעם צריך להגדיל את מינון התרופה בכדי להגיע להרגשה המרגיעה והרצויה. במידה והאדם שאת/ה מכיר/ה משיג את התרופות הללו ללא מרשם, וזה לא מהלך כל כך פשוט כי בתי המרקחת המאושרים למכירת תרופות, מקפידים מאוד על מכירת כדורים אלו, משמע השגתם גובלת בבזבוז כספים רבים ואף השגתם בדרך לא חוקית. יותר מכך אוסיף לשאלתך, הגמילה מכדורי הרגעה, דורשת ברוב המצבים, הפחתה מפוקחת על ידי רופא ואו הוראותיו, היות והפסקת כדורים מסוג זה בפתאומיות מסוכנת !!
  פני למומחה בתחום ההתמכרויות שיסייע לכם במימוש הדרך המקצועית לגמילה מכדורי הרגעה אלו, וראי/ה שהנהיגה תחת השפעתן מסוכנת מאוד. בברכה עמיר פירני

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.