לדעת עם בעלי מכור - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 12:29, 6 בספטמבר 2013

  שלום עמיר בעלי משתמש בקריסטל כבר קרוב לשנתיים בזמן האחרון בחודש האחרון הוא משתמש שלוש פעמים בשבוע ואני רבה איתו וזהלא עוזרלא אכפת לו מכלום. אחרי הבטחות מצידו שיותר הוא לא יעשה למחרת הוא מחפש סיבות כדי לריב איתי כדי לעשות מהקריסטל הוא עושה בבית ולא רואה אותי ולא את הבנות שלי אני .מיואשת וולא יודעת מה לעשות האם הוא מכור ?

  השב
 • 15:14, 6 בספטמבר 2013

  נועה שלום, שימוש בקריסטל הינו שימוש מסוכן ביותר... מצד אחד זה הוא סם שההתמכרות אליו יוצרת צורך בשימוש תכוף ביותר ועלויותיו גבוהות מאוד, ומצד שני הרגיעה הפיזיולוגית והנפשית ממנו מחייבת פעמים רבות שימוש בכדורי הרגעה, כדורי שינה או אלכוהול. אני ממליץ לך להביא את בעלך בדחיפות לייעוץ ואו להגיע לבד לייעוץ לצורך תכנון של תוכנית התערבות. חשוב גם שאנצל במה זו ואומר לבני משפחה של מכורים רבים, אי הסכמתו של בן משפחתכם לטיפול אינה המשוכה האחרונה. ייעוץ שתקבלו ללא בן המשפחה המכור מוביל לקבלת כלים חשובים להובלתו לטיפול אחר כך. פנו לייעוץ וסייעו לבן משפחתכם.

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.