השפעה של עישון על תינוק - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 09:02, 6 בנובמבר 2013

  החברה שלי בהיריון עם הילד שלי ולפני שהיא נכנסה להיריון עישנו חשיש 3-4 פעמים בשבוע אחרי שגילינו שהיא בהיריון הפסקנו שנינו לעשן. השאלה היא אם תהיה לעישון שלנו השפעה על התינוק? עישנו לפני שגילינו שהיא בהיריון

  השב
 • 14:00, 6 בנובמבר 2013

  בן שלום, שאלתך חשובה מאוד אם כי התשובה עליה אינה מוחלטת. והתשובה חשובה לאותם בני זוג המשתמשים בסמים ובתרופות ורוצים להביא ילד לעולם. אמנם ישנם מחקרים המדברים על ההשפעות של שימוש בתרופות ובסמים בשלבי ההיריון הראשונים, אולם בדרך כלל למיטב ידיעתי מדובר על תרופות חזקות יותר ועל סמים קשים יותר (כהרואין, קוקאין וכדומה). ובכל זאת שלבי ההיריון הראשונים הינם קריטים להתפתחות התינוק ומערכות שונות בגופו ובמוחו. לכן חשוב לדעתי להתייעץ עם רופא/ת נשים, גם אם הסיכוי לפגיע ממשית בעובר נמוכה.

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.