גמילה מגראס - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • אלונה

  נשלח ע"יאלונה 12:51, 16 בינואר 2014

  אני ובן זוגי מעשנים ביחד גראס 4 שנים כל יום. אני רוצה להפסיק לגמרי לעשן והתחלתי להוריד את המינון. אני לא מעשנת באותה כמות ובתדירות יותר נמוכה מבעבר. עדיין קשה לי להפסיק לגמרי בעיקר בגלל בן זוגי שלא מתכוון להפסיק וזה קשה אבל עם מינון מופחת אני מסתדרת טוב מאוד בקצב הזה אני חושבת שאם הייתה לי התמיכה של הבן זוג וגם הוא היה מפסיק איתי לעשן אז הייתי יכולה להפסיק לגמרי אבל זה לא ככה. האם כדי להפסיק לגמרי אני צריכה לפנות למכון גמילה או לפסיכיאטר? מה לגבי זה שבן זוגי עדיין מעשן ולא מתכוון להפסיק איך זה ישפיע על הגמילה שלי?

  השב
 • 09:22, 19 בינואר 2014

  שאלתך חשובה ונכונה. קשה להיגמל מגראס כשבן זוג אתו עישנת שנים ממשיך לעשן, מאמציך מראים על כוח רצונך, אבל כל עוד כלי העישון, החומר, והטקס יהיו בסביבתך מאמציך יהיו קשים הרבה יותר וכמעט נטולי סיכון. לדעתי חשוב שתגיעי לייעוץ עם בן זוגך בנושא זה.

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.