קשר בין ניתוח קיצור קיבה והתמכרויות - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 10:00, 22 בינואר 2014

  שלום עמיר אני מבררת על ניתוח לקיצור קיבה וממה ששמעתי הרבה אנשים שעברו ניתוח כזה התמכרו לסמים או לאלכוהול למרות לפני הניתוח לא התמכרו. מה ההיקף של כמות המכורים שנותחו שידוע לך והאם יש דרך לבדוק אם גם אני מועדת להתמכרויות?

  השב
 • 11:38, 22 בינואר 2014

  שלום לך ושאלתך חשובה, יחד עם זאת איני מכיר לעומק את החומר המחקרי בעניין, אני יכול יותר לספר על הנראה בקליניקה. היות ואכילה רגשית הינה גם סוג של התמכרות, ואנשים רבים מאוד בעולם המערבי סובלים היום מהשמנת יתר בשל אכילה רגשית, שאז ניתן לפגוש בקליניקה, בטיפולים ובקבוצות תמיכה אנשים רבים שטופלו גם בקיצורי קיבה וגם בהימנעות ממזונות משמינים. קבוצות פתוחות לקהל המכורים לאכילה רגשית אפשר למצוא תחת השם גריישיט או הדף האפור. ובכל מקרה אם יש ספק במאפייני האכילה הרגשית מומלץ לפנות למומחה בתחום ההתמכרויות.

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.