כיצד אוכל לדעת אם בתי צורכת סמים ? - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 12:14, 23 באפריל 2013

  שלום רב, יש לי בת בת 15.5 שעד תחילת השנה הייתה ילדה פעילה, חברותית, תלמידה טובה ובת ואחות לתפארת. מתחילת השנה היא שונה מאוד, מסתגרת הרבה בחדר, לא לומדת ולא מתקשרת איתנו. אני יודעת שהיא התחילה לעשן סיגריות ויש לנו מלחמה איתה על זה אבל אני מפחדת שהיא לא מסתפקת רק בסיגריות. לאיזה סימנים אני צריכה לשים לב אם היא צורכת סמים? איך אני יכולה לדעת?

  השב
 • 14:02, 23 באפריל 2013

  גלית שלום, שאלתך נשאלת עלידי הורים רבים ולכן טוב שפנית לפורום, ראשית חשוב מאוד לדבר ישירות עם הבת ולשאול אותה האם היא מעשנת חומרים אחרים מסיגריות, אם דרך זו נחסמת על ידי הבת, אפשר לבדוק האם היא מוציאה פתאום כספים רבים יותר מהוצאותיה בעבר, מכם או מחסכונותיה, עם מי היא נפגשת ומי הם חבריה, איך היא ישנה (טוב, לא טוב) איך התאבון שלה האם יש בו שינוי? ובכלל רמת העירנות והעניין בעיסוקים קודמים, תחביבים ולימודים, דרך שניה היא לפנות לאיש מקצוע, המומחה בתחום ולבקש מהבת להיפגש איתו, איתכם או לבד. ישנן ערים בהן ישנן תחנות ציבוריות של אל סם המתאימות לגיל זה, וישנם מומחים שיכולים גם לבדוק בהסכמתה של הבת ובהסכמתכם את המצאות הסם/או אי הסם בשתן. בברכה עמיר פירני

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.