דרכי מניעה - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 08:27, 22 במאי 2013

  אני אם ל-2 ילדים בני 13 ו-14.5 וגיליתי שבכיתה של הגדול יש ילדים ששותים אלכוהול. אני מפחדת שגם הבן שלי יתדרדר ויתחיל לשתות. אני ובעלי מנסים לעשות לו שטיפת מוח נגד סמים ואלכוהול אבל ילדים בגילאים האלה נגררים אחרי החברים ולא מקשיבים להורים. מה נוכל לעשות בכל זאת כדי למנוע מהילדים להיגרר אחרי החברים?

  השב
 • 09:06, 22 במאי 2013

  לאם שלום, שאלתך חשובה, אכן גיל השימוש באלכוהול ובסמים יורד משנה לשנה ואני מכיר נערים ונערות רבים בגיל זה שהתחילו לשתות אלכוהול, יחד עם זאת "שטיפת מוח", אינה הדרך הנכונה לדעתי. יש לדבר עם בניך ב"גובה העיניים" לשאול ולתת להם לדבר, סביר להניח שהם מקבלים מסר נגד שתיה גם בבית הספר...ובסופו של דבר על ידי שיחה בוגרת להרחיק אותם מהחשיבה להתנסות בחומרים שתחילתם ידועה אבל סופה לא ידוע...ובכל מקרה תמיד אפשר להתייעץ עם איש מקצוע כ"צד שלישי" נטול עמדה משפחתית להסבר נוסף...בברכה עמיר

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.