מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבני ריקי

  נשלח ע"יאבני ריקי 17:53, 25 בדצמבר 2013

  מתי עלי לשלם מס-רכישה,חתמתי חוזה רכישה על דירה שתמסר לידי בערך ב-1.11.2016 (החוזה נחתם ב-25.12.13). בתודה מראש,ריקי.

  השב
 • 00:13, 29 בדצמבר 2013

  ריקי שלום. עליך לשלם את מס הרכישה בתוך 50 ימים ממועד חתימת הסכם הרכישה, ללא כל קנסות וללא ריבית והצמדה. מאידך, החוק מאפשר לך לדחות את תשלום מס הרכישה עד לאחר תשלום 50% מתמורת הדירה למוכר אלא שאז סכום המס צמוד למדד בתוספת ריבית חוקית ועליך לבקש את דחיית תשלום מס לפי סעיף 51 לחוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.