מס רכישה דירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 15:01, 31 בדצמבר 2013

  בבעלותי שתי דירות משנות ה-70. מכרתי אחת מהן ב- 2012, קניתי דירה חדשה באותה השנה שמשמשת אותי היום למגורים, ששוויה גבוה משווי שתי הדירות יחד, וביקשתי פטור ממס רכישה עד למכירת הדירה השניה שבה גרתי עד אז. השווי של הדירה הישנה שבבעלותי הוא כשליש מערך הדירה החדשה שרכשתי. אם החלטתי לא למכור, מהן האפשרויות שלי להקטין/ לבטל את מס הרכישה? תודה

  השב
 • 23:46, 12 בינואר 2014

  רונן שלום, אם לא תמכור תשלום את מס הרכישה המלא בתוספת קנס + ריבית + הצמדה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.