מס רכישה באזרחות כפולה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רמי1

  נשלח ע"ירמי1 14:06, 12 בינואר 2014

  אני בעל אזרחות ישראלית + אמריקאית ברשותי דירה בארהב שם משולם מס לםי חוק בארהב אם אקנה דירה בישראל האם יחשב דירת יחד לצורך פטור ממס רכישה עד 900000 שח או יחשב דירה שניה למרות שדירתי הראשונה בארהב תודה

  השב
 • 23:02, 12 בינואר 2014

  רמי1 שלום. חוק מס שבח הנו חוק טרטוריאלי לכן הדירות שבבעלות תושב ישראל בחו"ל לא נספרות לצורך חישוב מס הרכישה, אך יש חשיבות לתושבות. אם הנך תושב חו"ל או שמרכז חייך בחו"ל , הרי שלמרות אזרחותך הישראלית, תשלם מס רכישה כדירה שנייה גם אם זו הדירה היחידה שלך בישראל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.