הסכם חלוקה בין יורשים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עמי

  נשלח ע"יעמי 13:14, 19 בינואר 2014

  שלום, לפי צוואה של אבינו אשר אושרה על ישי רשם הירושות, אני ואחותי היורשים של העזבון הכולל דירה. שאלתי- אם אנו עושים הסכם חלוקה בין יורשים לפיה אני מקבל את הדירה ןאחותי את הכסף, האם חייבים לדווח על העסקה למס שבח או שאפשר לשלוח את ההסכם עם הצו ישיררות לטאבו?

  השב
 • 00:15, 26 בינואר 2014

  עמי שלום. ניתן אומנם לשולח לטאבו , אך טוב תעשה אם תישלח את ההסכם גם למשרדי מס שבח על מנת שיעדכנו את ספריהם כי הדירה רשומה על שמך. חשבו לציין כי תשלום כספי איזון בין הצדדים, ככל שמקורם מחוץ לעזבון, יחוייבו בתשלום מס שבח ורכישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.