• מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 18:22, 22 בינואר 2014

  עו"ד אבירם שלום רב, להלן שאלתי : להורי דירה ברשותם אשר נרכשה בשנת 1992. בבעלותם דירה נוספת שחצי ממנה התקבלה בירושה ואת החצי השני אימי קנתה מאחותה בשנת 2006 ומאז הדירה רשומה על שם אימי. במידה ואימי רוצה למכור את דירתה הראשונה (אשר נרכשה ב1992) איך מבוצע חישוב מס השבח ?אודה לעזרתך. מיכאל.

  השב
 • 23:34, 25 בינואר 2014

  מיכאל שלום. אם כי קשה לענות לשאלות הנוגעות לחישוב מסים, אנסה להשיב לך באופן עקרוני בלבד, אך לא ניתן להסתך על כלליות האמור להלן לצורך עריכת עסקת מכר ועליך להיעזר בשירותי עו"ד מומחה בתחום ולמסור לו את כל פרטי העסקה.
  ככלל חישוב המס נעשה באופן שהשבח הריאלי שנצבר (ההפרש בין סכום המכירה לבין סכום רכישת הדירה - כשהוא ממודד ראילית, בנכוי ההוצאות המוכרות עפ"י חוק) מחולק באופן לינארי למשך כל שנות אחזת הנכס בבעלות המוכר, חלק השבח עד ליום 31.12.2013 הנו פטור ואילו השבח שמיוחס לתקופה החל מיום 1.01.2014 ועד יום המכירה בפועל, ימוסה במס בשיעור של 25%.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.