מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 18:48, 20 בפברואר 2014

  שלום רב ברשותי דירה אשר מחולקת ל- 4 אנשים לי יש בה 62.5 אחוזים. והשאר מחולק ל-3 ילדים 12.5 לכל אחד. אם אני רוכשת דירה נוספת עם בן זוגי כמה עלי לשלם מס רכישה, אני מציינת שיש לבן זוגי חצי דירה משלו עקב גירושין. מודה לתשובתכם

  השב
 • 22:13, 23 בפברואר 2014

  ריקי שלום. עליכם לשלם מס רכישה לפי מדרגות מס כדירה שנייה. סכום המס תלוי שווי תמורת הדירה הנרכשת. ניתן לברר את מדרגות המס באתר רשות המסים.

  תגובה
 • 20:01, 4 במרץ 2014

  ריקי שלום. עליכם לשלם מס רכישה לפי מדרגות של דירה נוספת. ניתן לברר את הסכומים במחשבו מס רכישה באתר מיסוי מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.