• רוני

  נשלח ע"ירוני 19:46, 4 במרץ 2014

  שלום רב, לי ולאשתי יש 3 דירות על שמנו: 1. דירה בה אנו מתגוררים- נרכשה בשנת 1998 (לפני כ 16 שנה) 2. דירה שנייה- לצורך השקעה- נרכשה לפני כ 9 שנים- כיום מושכרת. 3. דירה שלישית- גם כן לצורך השקעה- נרכשה ב 2013 (לפני כשנה)- כיום מושכרת. עלתה לנו מחשבה למכור את הדירה השנייה שנרכשה לפני 9 שנים, בעקבות תשואה יפה שהניבה עם השנים.. בזמנו נקנתה ב 220,000 ש"ח וכיום שווה כ 500,000 ש"ח שאלותי- 1. האם במידה ואכן נמכור אותה, נוכל להנות ממס שבח לינארי במידה משמעותית, וזאת על אף שברשותנו 2 דירות נוספות? 2. אם כן, מהו בערך הסכום אותו נשלם במידה ונמכור דירה זו? אשמח מאוד לקבל מידע מהימן בנושא זה.. תודה מראש, רוני

  השב
 • 20:25, 4 במרץ 2014

  רוני שלום. לפי העובדות שפרטת, אתה זכאי להטבת המס הלינארי , אך לצורך עריכת חישוב המס עליך לפרט פרטים רבים נוספים ולפנות לקבל ייעוץ פרונטלי. לא ניתן לקבל תשובות בעניין חישובי מס בפרום זה מאחר והדבר מורכב ודורש דיוק ומיומנות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.