מס רכישה חלקי - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 14:45, 1 באפריל 2014

  אני ובן זוגי מעוניינים לרכוש דירה ב 3,000,000. בן זוגי לא מתכוון לגור דרך קבע בדירה שנקנה, יש בבעלותו דירה נוספת בה הוא גר לבדו.(ואני אגור עם ילדי בדריה שנקנה) החלק היחסי שלו בקניה יהיה 40%, ושלי 60%. בבעלותי אין דירה נוספת. מהו מס הרכישה במקרה כזה? האם מס הרכישה יחול עלינו כרוכש יחיד? או כל אחד ישלם את חלקו היחסי? תודה!

  השב
 • 23:23, 8 באפריל 2014

  אפרת שלום, מאחר ואת מגדירה את שניכם כבני זוג, הרי שרכישת הדירה תיחשב לשניכם כדירה שניה , אלא אם הדירה שבבעלות בן זוגך נרכשה לפני היותכם בני זוג ואין לך כל חלק בדירתו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.