מס שבח על חנות שהועברה ללא תמורה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 09:14, 2 ביוני 2014

  שלום, אבא שלי העביר לי חנות במתנה לפני חודשיים (העברה ללא תמורה). מתי אני יכולה למכור את החנות (קיימת תקופת צינון?) והאם אצטרך לשלם עליה מס שבח למרות שהיא הועברה אליי במתנה? תודה שחר.

  השב
 • 14:52, 9 ביוני 2014

  הואיל והמדובר על נכס מסחרי, יחול מס שבח על מכר הנכס, מוצע לפנות לעו"ד הבקי בתחום שיערוך שומה מס מוקדמת לפני שתתקשרו בעסקה. אציין כי תקופת הצינון רלבנטית לדירות מגורים ולא לנכס מסחרי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.