פטור ממס רכישה - העתקת מגורים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 21:51, 7 ביוני 2014

  קראתי באינטרנט שכאשר מעתיקים את בית המגורים ישנו פטור מס רכישה, בתנאי שמחירה של הדירה הנרכשת אינה פחות ממחיר הדירה הקודמת שנמכרה . מה קורה כאשר מעתיקים את המגורים וישנה דירה נוספת שלא שמשה אף פעם למגורים, אלא הושכרה . כמו כן מה קורה כאשר מעתיקים בית מגורים והדירה הנרכשת זולה במאה אלף ש"ח. האם עדיין ישנו פטור ממס

  השב
 • 14:44, 9 ביוני 2014

  ככל שמדובר על מכר דירה ורכישת דירה אחרת במקומה, מס רכישה משולם עפ"י מדרגות מס המופרסמות באתר רשות המסים.נא הבהירי מה כוונתך "מעתיקים בית מגורים" .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.