חיוב במס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 09:49, 8 ביולי 2014

  קניתי דירה מקבלן לפני כ3 שנים, בינתיים גרתי בדירה בבעלותי, שנרכשה בשנת 2004, טופס 4 בדירה החדשה התקבל במאי 2014 וקיבלתי מפתח ביוני 2014. את הדירה הישנה אני מוכרת ביולי 2014.. האם אצטרך לשלם מס שבח (ב1.1.2014 היתה בבעלותי דירת מגורים יחידה)?

  השב
 • 16:35, 22 ביולי 2014

  קרן שלום. מאחר ובחינת מס' הדירות שבבעלות מוכר נעשית במועד המכירה, הרי את נחשבת כעת כבעלת שתי דירות, על כן, למיטב הבנתי, את זכאית לפטור ממס במכירת הדירה, אך את זכאית לחישוב מס לפי המס המוטב. מוצע לך לקבל יעוץ פרטני תוך עריכת שומת מס שבח שעשוי לחול, לפני החלטה על עסקה כלשהי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.