• נעמי בלחסן

  נשלח ע"ינעמי בלחסן 11:06, 19 בספטמבר 2013

  קבלנו דירה בירשוה אבל היא עדיין על שם חמותי ז"ל , יש צוו ירושה , מה ניתן לעשות בכדי להעביר את הדירה על שמנו .תודה וחג שמח .

  השב
 • 13:09, 23 בספטמבר 2013

  נעמי שלום ומועדים לשמחה. עליך לגשת ללשכת רישום המקרקעין בה מתנהל רישום הזכויות של הדירה ולהגיש את צו הירושה המקורי לרישום בספרי המקרקעין, אך זאת בכפוף לתשלום אגרה בסך של כ - 182 ש"ח. כן עליך למלא בקשה לרישום צו הירושה ולחתום עליה בפני עו"ד או בפני רשם המקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.