מס רכישה על דירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 18:21, 15 באוגוסט 2014

  בבעלותי דירה שרכשתי לפני מספר שנים. לפני כשלוש שנים רכשתי דירה נוספת מקבלן והדירה טרם נמסרה לי. קיבלתי דרישת תשלום לשלם את ירתת מס הרכישה בתוספת הפרשי הצמדה, ריבית וקנסות. טרם קיבלתי את הדירה מהקבלן ואני בסופו של יום לא אמכור את הדירה הראשונה שלי, האם ניתן בכל אזת לבטל את הקנסות ?

  השב
 • 22:38, 19 באוגוסט 2014

  ביום 16/12/2012 רכשתי דירה חדשה מקבלן (לא רכישה על הנייר) , קיבלתי חזקה על הדירה במאי 2013.
  יש לי דירה נוספת, אותה אני אמורה למכור, אם אמכור תוך 24 חודש מיום הרכישה של הדירה החדשה, האם אחוייב במס רכישה?
  האם למי שרכש דירה מקבלן יש אפשרות למכור תוך 24 חודש ועדיין להיות פטור ממס הרכישה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.