היטל פיתוח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרי

  נשלח ע"ישרי 17:34, 27 בנובמבר 2014

  האם הרשות המקומית יכולה לגבות היטל פיתוח בגין הוספת מרפסות בבית משותף ? הבנתי שיש אגרת בניה לפי חוק וזה בערך 500 ש"ח למרפסת של 12 מ"ר מדובר בעיריית ת"א, ולא ברור מכוח מה היא גובה היטל פיתוח עבור הוספת מרפסות בבניין ישן הרי היא לא פיתחה שום דבר כתוצאה מהוספת המרפסת, לא הוסיפה כבישים או תשתיות וכו', לא השקיעה שום דבר, וכל הבנייה ממומנת מכספי הדיירים האם הדרישה הזו חוקית או שעיריית תל אביב פועלת בשיטת מצליח?

  השב
 • 23:44, 21 בדצמבר 2014

  נא להפנות את השאלה לפורום המתאים - רשויות מקומיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.