• ורד

נשלח ע"יורד 15:16, 7 באפריל 2015

הי

השב
  • 15:27, 7 באפריל 2015

שכחתי לציין שהדירה נקנתה לפני שנה והכניסה עוד 9 חודשים

תגובה
  • 00:18, 8 באפריל 2015

שאלתך לא ברורה. נא נסחי מחדש.

תגובה
  • 05:07, 8 באפריל 2015

הי , אני מקווה שאני יסביר שוב יותר טוב, אמא שלי קנתה דירה חדשה שתהיה מוכנה רק בעוד 9 חודשים, היא קנתה את הדירה לפני שנה , היא רשמה את הדירה על שמי ואחכ התחרטה ורשמה על שמה ושילמה 60 אלף על זה שיש ברשותה שתי דירות, הדירה מיועדת לי, ודיברתי איתה שתרשום על שמי ובסוף היא הסכימה, אמרו שאם מבטלים עסקה אז אפשר להציל את ה60 אלף, האם זה אפשרי לבטל את העסקה אחרי שנה ולהציל את ה 60 אלף? אם תלך ותגיד שהדירה על שמי? מה אפשר לעשות שיחזירו לה חלק מהכסף? אם זה אפשרי בכלל? תודה

תגובה
  • 12:57, 8 באפריל 2015

ורד שלום. לא ברור מה כוונתך "התחרטה ורשמה על שמה...", אם הכוונה היא שעסקת רכישת הדירה שנרכשה על שמך מאת הקבלן באופן רשמי בוטלה עם הקבלן ונחתמה עסקה חדשה בין הקבלן לבין אמך, הרי שלא ניתן עתה לערוך את אותה העסקה שוב עמך. אציין כי בעת חתימת הצהרות לביטול עסקה - מתחייבים הצדדים שלא להתקשר שבו בעסקה זהה בינהם.

תגובה
  • 06:10, 9 באפריל 2015

תודה רבה,כן היא בסוף החליטה שברגע שנקבל את הדירה היא תעביר אותה על שמי, חג שמח

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.