מכירת דירה בירושה בין היורשים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליליאן

  נשלח ע"יליליאן 11:07, 27 במאי 2015

  שלום, קיבלתי 1/4 דירה בירושה (אנחנו 4 אחים). במידה ואמכור את חלקי לאחת מאחיות , האם אני חייבת במס כלשהוא שווי הדירה 1,000,000 ש"ח , לפי הגדרות הפטורים ממס שבח במידה ואמכור לאדם זר אני פטורה אך מה קורה אם אמכור לאחותי ? (אין כספי עזבון - התשלום שלה יבוצע מחשבונה הפרטי) אני נכה - האם יש לזה הטבות במס? ומה שיעור המס שיש לשלם במידה ויש מס. תודה, ליליאן

  השב
 • 00:43, 7 ביוני 2015

  ליליאן שלום, אכן , במכירה בים קרובים לא ניתן לקבל פטור ממס ואף לא זכאים למס מוטב לינאי , אלא יחול מס ששיעורו תלוי במועד רכישת הנכס ע"י המורישים. מציע לפנות לעו"ד המתמחה בתחום מיסוי מקרקעין על מנת שייחשב את המס לאחר קבלת הפרטים המלאים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.