העברת נכס לחברה באותה בעלות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 15:11, 17 ביוני 2015

  שלום רב, יש לי חברת אחזקות וחברת נדל"ן מניב שניהם בבעלותי המלאה בחברת הנדל"ן המניב יש לי רק נכס אחד, אני מעוניין להעביר אותו לחברת האחזקות ולמחוק את חברת הנדל"ן המניב מהם המסים שיחולו עלי? תודה רבה אבי

  השב
 • 16:51, 17 ביוני 2015

  אבי שלום. שאלתך מורכבת ולא ניתן להשיב עליה ללא בירור פרטים אודות הרכישה ושווי הנכס. אך בטרם ניגש לחישוב המס בעסקה שברצונך לערוך, עליך לברר תחילה אלטרנטיבות העשויות לחסוך לך מס בייחוד כשהמדובר על העברת נכסים בין חברות בעקבות פירוקה, ושאלת כדאיות העברת הנכסים לגוף פרטי או לחברה ועוד כהנה וכהנה אופציות שהחוק מעמיד לרשותך ושאינך ער להן. ייעוץ כאמור צריך להיות אישי תוך הצגת כל המסמכים הלרבנטיים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.