דירה על שם אחד מבני הזוג - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שירן

  נשלח ע"ישירן 16:13, 18 באוקטובר 2013

  שלום רב, ברשותי דירה מלפני הנישואים עליה חתמנו הסכם ממון. בכוונתנו לקנות דירה שבכדי להימנע ממס רכישה על דערה נוספת אנחנו רוצים לרשום אותה על שם בעלי בלבד עם הסכם נוסף שהיא של שנינו בפועל. 1. האם הדבר אפשרי? 2. האם ניתן יהיה לבקש משכנתא משותפת? 3. מה ההשלכות של צעד זה? בתודה מראש, שירן

  השב
 • 22:13, 19 באוקטובר 2013

  שירן שלום. ראשית, רכישת דירה במהלך תקופת הנישואין תחשב כדירה שבבעלות שניכם ע"י משרדי המיסוי ואין משמעות לרישום ע"ש אחד מבני הזוג, מה גם שבכוונתכם להצהיר על כך במסגרת "הסכם נוסף" ובהתאם לחוק הרי שעליכם להצהיר הצהרת אמת בכל פניה לרשויות המיסוי. מכל מקום, לאור קיומו של הסכם ממון בקשר עם דירתך לפני הנישואין, אציין כי קיימת פסיקה לפיה יינתן פטור חלקי במס רכישה, באופן שבעלך ייחשב כקונה דירה יחידה ואילו את - כקונה דירה נוספת, ובהתאם לכך יחושב מס הרכישה. לצורך ביצוע חישוב מס הרכישה שעשוי לחול בנסיבות אלה ולפרטי פסק הדין עליך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום מיסוי מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.