מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 07:42, 25 בספטמבר 2015

  שלום, ברשותי בית ואני קונה בית חדש כנראהאני אצהיר שאני אמכור את הבית לכן אשלם מס רכישה על דירה יחידה במידה ולא אצליח למכור את הבית אצטרך לשלם את הפרש המס על דירה שנייה כאמור עוד לא דיווחתי התכנון הוא למכור את הדירה הראשונה לאחר הכניסה לדירה החדשה אבל יש סיכוי שבכניסה לדירה עוד שנתיים אחליט לא למכור שאלתי היא האם יש קנס לרשיות המס על שינוי בדיווח אם אכן לא אמכור, ואם כן כמה? מה עדיף לי לעשות? תודה אייל

  השב
 • 22:12, 5 בנובמבר 2015

  אייל שלום. ככל שלא תמכור את הדירה שהתחייבת למכור תחויב לשלם את סכום ההפרש בתוספת ריבית, הצמדה וקנס בסך של 200 ש"ח לכל שבועיים ימים ממועד בו הייתה אמור לשלם את המס ועד מועד התשלום בפועל. אני מציע לך לבקש את הקפאת המס העודף עד למכירה אך לשלם את מלוא המס בכל זאת. ככל שתמכור את הדירה בסופו של דבר, תקבל החזר של סכום המס העודף מהמדינה בתוספת ריבית 4% לשנה + הצמדה מלאה, ואם לא תמכור, הרי שלא ייגרם לך כל נזק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.