מס שבח בקבוצת רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 21:05, 19 באוקטובר 2015

  שלום רב, ב - 2014 רכשתי דירה במסגרת קבוצת רכישה ב 1.4 מיליון ש"ח. לא שילמתי מס רכישה היות לא הייתה לי בבעלות דירה. שילמתי 600 אלף הון עצמי, והיתרה תשתחרר מהליווי הבנקאי. בתחילת 2015 אחרי סגירת כל החוזים מול הקבלן המחיר קפץ ל 1.6 מיליון, ז"א שאני חייב לקבוצה עוד מיליון ש"ח. כיום אני רוצה למכור את הזכות ב 1.8 מיליון ז"א לקבל לידיים 800 אלף ש"ח. לפי מה אני אשלם מס שבח? הרי נוצר פה רווח וירטואלי של 400 אלף כשבפועל הרווח הוא 200?איך בדיוק ימולא המש"ח? תודה..

  השב
 • 15:00, 24 באוקטובר 2015

  אבי,
  אני מבין שזו דירתך היחידה. בכל מקרה המס על השבח הוא בגובה 25% מה שאומר שבמקרה שלך השבח עומד על כ-400,000 ש״ח (אפשר לבדוק הצמדה וריבית במהלך התשלום ולכן השווי בפועל עלול לגדול), לפי חישוב זה תצטרך לשלם 100,000 ש״ח. באפשרותך להשתמש בניכויים שיעמדו לרשותך לצורך הפחתת תשלום המס, כגון: עלויות השבחת הנכס, הוצאות עו״ד ועוד הוצאות נוספות ככל שהיו כאלה. ניכויים אלה יפחיתו לך את תשלום המס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.