קנס מס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • vered

  נשלח ע"יvered 10:14, 23 באוקטובר 2013

  הגשתי דיווח למס שבח במועד. בהתחלה בקשתי פטור על הדירה. קיבלתי מכתב כי מאחר ולא כל הנכס הינו דירה עלי להגיש שומה . עשיתי זאת והגשתי את השומה 4 חודשים לאחר העסקה. כעת אומנם לא קיבלתי חיוב במס שבח (היות והיו הרבה הוצאות) אבל קיבלתי קנס על איחור בדיווח. האם עצם העובדה שלא הגשתי במועד את הדיווח (בו בקשתי בתחילה פטור) מצדיקה ביטול הקנס?

  השב
 • 19:30, 24 באוקטובר 2013

  ורד שלום, אני מציעה לך להגיש בקשה לביטול הקנס על גבי טופס המיועד לכך (ניתן להוריד מאתר משרד מיסוי מקרקעין) ולפרט את הנימוקים שלך לבקשה. לרוב, רשויות המס נעתרות לבקשה, כשהמדובר על טעות בתום לב כשלא הייתה כל כוונת זדון להסתיר פרטים על מנת לחסוך מס באופן לא לגיטימי. נסי , זה לא עולה כסף, מלבד הריבית וההצמדה שייתווספו במהלך התקופה עד למתן החלטה בבקשתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.