שאלה בנושא רפורמת המס - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • gug

  נשלח ע"יgug 12:30, 2 בדצמבר 2013

  ב-2009 קניתי במסגרת קבוצת רכישה, קרקע לדירה ואחר כך הקבוצה בנתה את הדירה. בימים הקרובים נקבל טופס 4. ב-4 שנים אחרונות לא מכרתי דירה. האם ניתן למכור את הדירה עד סוף שנת 2013 "קצת לפני" (שבועיים שלושה) טופס 4 ועדיין להנות מפטור ממס שבח? שאלה אחרת - אם נניח ואני מוכר את הדירה ב-15 בינואר 2014 (אחרי שיש טופס 4) - לפי מה שהבנתי השבח יהיה יחסי - מה הכוונה? אם נניח יש לי שבח 400 אלף שח לעומת עלות הקרקע+הבנייה+המימון, האם מחשבים חלק יחסי של 15 ימים לעומת כל תקופת הבנייה או ש-15 ימים זה יחסי למועד שבו קיבלתי את טופס 4?

  השב
 • 23:13, 3 בדצמבר 2013

  ככל שיתקבל טופס 4 לפני שנות 2014 תוכל למכור את הדירה ולקבל פטור ממס שבח, בכפוף לכך שלא קבלת את הכספים ששימשו לרכישת הדירה במתנה (קבלת 50% ויותר מהכספים נחשב כמתנה). במידה ותחכה לשנת 2014 תאלף לחכות 1.5 שנים מקבלת טופס 4 על מנת להנות מפטור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.