מס רכישה לדירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 19:42, 13 באוגוסט 2013

  היי, ברשותי דירה מלפני הנישואין מעולם גרנו בה וכל הכנסות השכירות עוברים לחש הבנק שלי לפני כחודשיים, ואישתי קנינו דירה נוספת למגורים. הצהרתי ש בכוונתי למכור את הדירה שברשותי. שאלתי: 1. האם העברה ללא תמורה לילד קטין תיחשב כמכירה? אם כן, כמה מס אצטרך לשלם? 2. האם למרות הצהרתי שבכוונתי למכור, אוכל לשלם את המס ולהשאיר את הדירה שברשותי? תודה, עופר

  השב
 • 00:08, 22 באוגוסט 2013

  עופר שלום, העברה ללא תמורה לקטין לא תעזור לך מאחר והקטין נחשב חלק מהתא המשפחתי לעניין מס, על כן תמשיך להיחשב כבעלים של אותה דירה גם בהמשך ומכאן שלא תהנה מההנחה המיוחלת במס רכישה. לשאלתך השנייה - תמיד תוכל לבחור להישאר עם הדירה בכפוף לתשלום מס רכישה מלא, אלא שבינתיים הסכום המוקפא צובר ריבית , הפרשי הצמדה וקנסות בגין אי תשלום יתרת המס. על כן עליך להזדרז בהחלטתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.