מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 11:20, 11 בדצמבר 2013

  שלום, בבעלותי דירה אחת שרכשתי כרווק....וכעת אני נשוי "טרי" ורוצה לרכוש דירה נוספת הפעם עם בת זוגתי ולהתגורר בה. שאלתי היא בנוגע למס הרכישה שאצטרך לשלם. 1. האם המס שנצטרך לשלם כזוג הוא יהיה מס רכישה מלא על דירה שנייה. או שהתשלום מס יהיה מופחת מכיון שלאשתי זאת רק רכישה של דירה ראשונה. הערה: נאמר לי שכנראה אצטרך לשלם מחצית מתשלום מס הרכישה. אשמח לקבל תשובה ברורה. בתודה יצחק.

  השב
 • 23:42, 16 בדצמבר 2013

  יצחק שלום, ההנחה במס רכישה לאשתך תינתן בכפוף להצגת הסכם ממון הקובע שאין לה כל חלק בדירה הראשונה שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.