שוטר סיור שפעל נגד החוק - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 05:52, 26 באוקטובר 2015

  שלום רב אני נעצרתי בביתי שכנה אמרה שפרצו לה לבית והאשימה אותי הגיעו שוטרים נעצרתי אחר כך ללא רשות ממני וללא ידיעתי חזר שוטר סיור לבית וניסה לדובב חקר ילדה קטנה 7-8 ללא רשות הורים וללא צו בית משפט חשוב לציין שבסוף שוחררתי ולא הוגש נגדי כתב אישום האם יכול לתבוע תשוטר או המשטרה .והאם קיים התיישנות על דבר שכזה תודה על העזרה

  השב
 • 14:55, 25 בנובמבר 2015

  אלי שלום,
  ראשית פנית בפורום העוסק בעבירות סמים, כאשר השאלה אינה בתחומי העיסוק של פורום זה.
  בנוסף על מנת לבדוק האם קיימת עילת תביעה במקרה זה יש צורך בפרטים נוספים מעבר לאלו שפירטת. הייתי מציע לך לפנות לעורך דין העוסק בתחום הנזיקין על מנת שזה יבחן האם אכן קיימת עילת תביעה.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.