מתן מעמד להורה זר - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 06:08, 13 במאי 2015

  היי שלום רציתי לשאול מספר דבררים ראשית הגשתי בקשה למתן מעמד להורה חייל כי לאבי נגמרה הויזת עבודה וללא מעמד והבקשה אושרה ונקבע פגישה ל8.6 להמשך טיפולים, ואמי יש פגישה ב21.7 לשינוי רישיון מארעי לקבע ושאלתי היא אם אוכל להמיר את הבקשה של אבי למתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לתושבת קבע (כלומר דרך אמי) כי לפי מה שהבנתי אבי יוכל להאריך(מתן מעמד להורה חייל) אשרה תוקף רישיון הישיבה שיוארך כל שנתיים בכפוף להגשת בקשה ובדיקת מרכז חיים שלי ושל אבי המשך קיום הקשר ביני לבין אבי. וברצוני לעבור לגור עם בן זוגי בחו"ל לזמן בלתי מוגבל בלי כוונה אולי להשתקע בשנים הקרובות בארץ,כלומר אני צריכה להיות נוכחת בארץ למרכז חיים עם אבי יחד כל פעם שהוא מאריך? או שאחרי שאמי נהיית תושבת קבע היא תוכל להגיש בקשה למעמד לבן זוג זר הנשוי לתושבת קבע ?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

  עו"ד עופר אקשטיין,מנהל הפורום

  10:36, 28 במאי 2015

  אני סבור כי ברגע שאימך תקבל מעמד קבע ניתן להמיר את את הבקשה של אביך לבקשה למתן מעמד לבן זר הנשוי לתושבת קבע.
  אולם מאחר ומדובר במהלך מורכב מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום לייצוג בנושא, לייעוץ נוסף ניתן לפנות למשרדי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

מנהל הפורום: עו"ד מיכאל דקר

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2008. מתמחה בליטיגציה אזרחית, מסחרית, ומנהלית, בעל ניסיון בייצוג לקוחות מו
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.